לוגו אתר
חיפוש

הדברה לבית – כך תמצאו את האיש הנכון

ג'וקים, נמלים, פרעושים, חולדות ועכברים – אלו הם רק חלק מהמזיקים שיכולים להופיע אצלכם בבית ללא כל התראה. אם אתם מתמודדים עם מזיקים שונים בבית שלכם, תצטרכו לחפש מיד מדביר אמין שיוכל לספק פתרון בטוח ויעיל. המאמר יפרט כיצד תמצאו את האיש הנכון.

 

כך תמצאו את האיש הנכון להדברת הבית

  1. קבלו המלצות מחברים, משפחה או שכנים. לחילופין, בדקו במקומונים, באינטרנט וברשתות החברתיות. ישנם אתרים המדרגים אנשי מקצוע על פי המלצות הגולשים בהם גם ניתן להיעזר.
  2. השוו מחירים באמצעות רשימה של כמה מדבירים באזור שלכם מהם תבקשו הצעות מחיר. זה יעזור לכם להשוות מחירים ולמצוא את העסק הטוב ביותר עבורכם.
  3. בדקו את רישיון והכשרת המדביר. כל מדביר חייב להיות בעל רישיון עם תוקף ממשרד להגנת הסביבה. ניתן לבדוק אם המדביר נושא רישיון גם באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.
  4. לפני שאתם שוכרים את שירותיו של המדביר, חשוב לשאול שאלות כדי לוודא שהוא בעל הידע והניסיון הדרושים לתפקיד. למשל, שאלו על הניסיון והוותק שלו בעבודה, באיזו שיטת הדברה הוא עובד, עם אילו חומרי הדברה הוא משתמש, האם יש לו ניסיון בטיפול מזיקים מהסוג ממנו אתם סובלים, האם הוא מעניק אחריות על ההדברה ומה התוקף שלה.
  5. קבלו הצעת מחיר מפורטת בכתב שתכלול את השירותים שיינתנו, החומרים שישמשו את המדביר ואת עלות השירות. חשוב לקרוא בעיון את הצעת המחיר לפני שאתם חותמים עליה, על מנת שתהיו מוגנים מפני הפתעות לא צפויות.

 

 

באיזה סוג הדברה מומלץ להשתמש?

ישנם כמה סוגי הדברה, ביניהם, הדברה כימית, הדברה פיזית, הדברה ביולוגית והדברה ירוקה. ההמלצה היא להשתמש בהדברה פיזית כמו הנחת מלכודות או רשתות, או בהדברה ירוקה שאינה מזיקה לסביבה כיוון שמדובר בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה. בחירת סוג הדברה לבית צריך להתחשב בסוג המזיק, שטח ההדברה והדיירים. אם בבית ישנם ילדים ובעלי חיים, מומלץ להשתמש בהדברה ירוקה.

 

טיפים לבחירת האיש שנכון להדברה

  • הקשיבו לתחושות הבטן שלכם – אם אתם מרגישים לא בנוח עם מדביר מסוים, אל תתביישו ללכת הלאה.
  • עשו את המחקר שלכם – קראו ביקורות באינטרנט ובאתרי עסקים מקומיים כדי לקבל מושג טוב יותר על המוניטין של המדביר.
  • התקשרו ללשכת המסחר המקומית שלכם – הם יכולים לעזור לכם למצוא מדבירים מומלצים באזור שלכם.
  • בקש מהמדביר להגיע לביתכם כדי לבדוק את הבעיה – זה יעזור למדביר להבין את הבעיה ולתת לכם הערכה מדויקת יותר של עלות השירות.

 

 

סיכום

חשוב לזכור שכל בעיית מזיקים היא שונה והפתרון שלה שונה. ולפיכך, יש לבחור מדביר בעל ניסיון בטיפול בסוג המזיק הספציפי שיש לכם בבית. ככל שהמדביר יהיה מקצועי יותר, כך גם התוצאות יהיו טובות יותר.

הדברה

אולי יעניין אותך גם

יועץ כיבוי אש
כללי
מה תפקידו של יועץ כיבוי אש?

בטיחות אש היא היבט בסיסי בתכנון ותחזוקה של מבנים, מאחר והיא נועדה לספק הגנה על חיי אדם ורכוש. בסביבות מורכבות, כגון מבנים מסחריים, מתקנים תעשייתיים

קרא עוד »
גרניט
כללי
השימושים בגרניט

גרניט הוא סלע מותמר קשה מאוד המורכב בעיקר מקוורץ, פלדספר ומיקה. הוא נחצב במחצבות ומעובד ללוחות וקוביות המשמשים בבנייה, פיסול ועיצוב פנים. גרניט הוא אחד

קרא עוד »