לוגו אתר

למה חשוב ללמוד דברים בסיסיים בכיבוי אש בתור בעל מקצוע

לוחמי האש נחשבים בכל העולם לגיבורים של ממש.

תכונות כמו אומץ, התמדה ותעוזה הן בגדר חובה עבורם.

תפקודם במצבים מסכני חיים מהווים בסיס לסיפורים מעוררי השראה.

אך לא רק לוחמי האש צריכים להחזיק בידע הנדרש לכיבוי אש.

שריפות עשויות לזרוע הרס רב ולסכן חיי אדם, וזוהי אחריותו של כל אחד לדעת את הבסיס הנדרש לטיפול במקרים אלו.

 

אמצעי בטיחות לפני הכול

חשוב להבהיר שהחזקת ציוד כיבוי אש בבתי עסק ובכלל, היא תנאי סף לתקינותו הבטיחותית של כל מבנה באשר הוא. על פי חוק, כל מבנה, בין אם בניין משרדים או בניין מגורים, חייב לכלול את הציוד המתאים ללחימה באש במקרה של שריפה. אך הימצאותו של ציוד זה אין בהכרח אומר שישנם אנשים המיומנים בהפעלתו. פריצת שריפה היא אירוע מלחיץ ומסוכן שיש לפעול בו במהירות ולכן נדרש ידע בהפעלת ציוד כיבוי אש, כמו מטפים לכיבוי אש או זרנוקי מים.

 

מטף כיבוי- חובה בכל עסק

אחד האמצעים המוכרים והבסיסיים לכיבוי אש הוא מטף הכיבוי. הוא משמש לכיבוי שריפות קטנות ולתת מענה מהיר למקרים אלו. המטף יכול להגיע עד למשקל של 6 ק"ג, והוא בבסיסו קל לתפעול. מטף זה מתאים להחזקה בבית, במשרד ואפילו ברכב, ועל גביו יש הוראות שימוש. מטף מכיל חומרים חונקי אש כמו פחמן דו חמצני או הלון, וברגע ההפעלה ממגרים את הלהבות ומונעים מהן להתפשט.

 

התקנת מערכות אוטומטיות להצלת המבנה

בתור בעלי עסק, חשוב להכיר את האמצעים לכיבוי אש הקיימים. במקרים בהם בית העסק לא מאויש או בשעות לילה מאוחרות, שריפות עשויות להיות קטלניות אם לא יטופלו בהקדם. התקנת מערכות אוטומטיות יכולות להציל חיים. דוגמה למערכת כזו היא מערכת הספרינקלרים, מערכת המותקנת בתקרה ומופעלת על חום, משחררת זרמי מים כדי לכבות את השריפה ביעילות ובמהירות. דוגמה נוספת היא גלאי עשן. אם בעבר גלאי העשן היו מצפצפות אך משאירות את תחום הטיפול אצל הגורם האנושי ולא יכלו למנוע שריפה, כיום הגלאים מזעיקים עם הפעלתם את לוחמי האש למיקום השריפה המדויק.

 

החזקת ארון כיבוי אש בבית העסק

כל בית עסק או בניין מגורים חייב לכלול בתוכו ארון כיבוי אש. מדובר בארון עשוי פח, בדרך כלל אדום על מנת שיבלוט במקרים של שריפה, ותכליתו לכלול כמה שיותר אמצעים לכיבוי אש. בארון ניתן למצוא צינור מים להפעלה בעת התפרצות שריפה, שמיכות חניקת אש- כל אלו אמצעים שעשויים להציל חיים.

לסיכום, מודעות לאש היא בסיסית לא רק לבעל מקצוע, אלא לכל אדם. חשיבותם של אמצעי כיבוי אש בקרבת מבנים והידע להפעלתם הוא כלי קריטי שיכול להציל רכוש וחשוב מכך- חיי אדם. לכן יש לוודא כי במקום מותקנים האמצעים האוטומטיים ושאכן ישנה מיומנות בהפעלת האמצעים הידניים השונים שימנעו את התפשטות השריפה.

כבאים

 

אולי יעניין אותך גם

טרקטורון חשמלי 60 וואט
בעלי מקצוע
5 טיפים לשיקום מבנים

שיקום מבנים הוא תהליך מורכב, שלעיתים יכול להיות מסובך הרבה יותר מאשר הבנייה עצמה. בעוד שבבנייה קיים חופש מסוים, כאשר ניגשים לשיקום או שימור של

קרא עוד »
מעצבים גרפיים
בעלי מקצוע
כל אפשרויות העבודה של מעצבים גרפיים

בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר המתעניינים והנרשמים ללימודי עיצוב גרפי. הדבר נובע בעיקר בעקבות מגוון האפשרויות שעומדות בפני הסטודנטים שמסיימים את לימודיהם בתחום. שכן, יש

קרא עוד »
שחיין
בעלי מקצוע
לוקרים וספסלים לבריכות שחייה

לפעמים נדמה שהימצאותם של לוקרים וספסלים בבריכות שחייה הינו עניין מובן מאליו. אבל האמת היא, שאין זה נכון. שכן, יש מקומות שבוחרים מסיבה שאינה ברורה

קרא עוד »