לוגו אתר
חיפוש

5 טיפים לשיקום מבנים

שיקום מבנים הוא תהליך מורכב, שלעיתים יכול להיות מסובך הרבה יותר מאשר הבנייה עצמה. בעוד שבבנייה קיים חופש מסוים, כאשר ניגשים לשיקום או שימור של מבנה המצב הקיים מכריח אותנו לעבוד בצורה שלא תגרום נזק לשום דבר שעומד על תילו. אנחנו כאן כדי לתת לכם מספר טיפים שיכולים לעזור לכם אם אתם נדרשים לבצע שיקום מבנים.

 

שיקום מבנים

שיקום מבנים הוא כינוי לתהליך שבו מבנה קיים עובר תהליך של חידוש או שימור. ישנם מקרים שבהם המבנה נמצא בסכנה של התמוטטות והשימור נעשה הן כדי למנוע נזק בטיחותי וכמובן כדי לשמור על המבנה בשל חשיבות מסוימת שקיימת לו. שיקום מבנה יכול להיות גם כדי להפוך אותו לראוי לשימוש, לאחר תקופה ארוכה שבה הוא היה במצב שלא מאפשר את השימוש הזה.

 

    1. חברה מקצועית

הדבר הראשון שעליו יש להקפיד הוא חברה מקצועית שמתמחה בשיקום מבנים. שיקום מבנים אינו דומה לשיפוץ כללי של בית, שכן יש להקפיד לא להרוס את החלקים במבנה שנשארו עומדים על תילם. בשיקום מבנים אתם חייבם לנקוט במשנה זהירות, לאור הסכנה הבטיחותית שקיימת בשהות במבנה מהסוג הזה. רק חברה מקצועית יכולה לתת לכם שירות כזה.

 

    2. כלים ייעודיים לעבודה

בעת שיקום מבנים לא תמיד ניתן לעבוד עם הכלים הרגילים שמשמשים בכל אתר בנייה בשל האגרסיביות הרבה של הכלים הללו. עליכם לוודא שאתם מחזיקים ברשותכם את כל הכלים שיאפשרו לכם לעבוד בצורה כירורגית יותר, כמו טרקטורון חשמלי 60 וואט, מקדחים מתאימים ועוד.

 

    3. הגדרת מטרות

עניין נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא להגדיר מראש מה בדיוק המטרה של שיקום המבנה. אם המטרה היא שימור בלבד, תוכלו להתמקד יותר בחלק החיצוני של המבנה, כמובן תוך ביצוע העבודות ההכרחיות בחלק הפנימי. מנגד, אם המטרה היא שיקום של המבנה לצורך שימוש בו כדי לבצע את עבודות השיקום בצורה שכבר תכין את המבנה לשימוש המיועד.

 

    4. הוצאת אישורים מתאימים

חלק ניכר מעולם הבנייה עוסק בביורוקרטיה הנלווית, לאור העובדה שיש צורך לעבוד מול לא מעט רשויות כאשר עוסקים בשיפוץ מבנה. עוד לפני שאתם מתחילים במלאכת השיקום של המבנה וודאו שאתם מחזיקים בכל האישורים הרלוונטיים כדי למנוע מצב שבו השקום של המבנה נעצר באמצע התהליך.

 

    5. התכוננו לפינוי

ישנם לא מעט מקרים שבהם שיקום של מבנה שיש בו דיירים מאלץ את הדיירים לפנות את הדירה למשך זמן השיקום, לאור הסכנה שנשקפת לביטחונם. במקרה כזה עליכם כמובן להיות מוכנים מראש כדי להכין מקום חילופי לגור בו למשך כל זמן השיקום.

 

לסיכום

שיקום מבנים הוא הליך מורכב שדורש שימוש בכלים מיוחדים וקבלה של אישורים שונים. אם אתם הולכים לקראת שיקום מבנה כדי להגדיר מראש את מטרת השיקום ולקבל שירות מחברה שמתמקצעת בתחום של שיקום מבנים.

שיקום מבנים

אולי יעניין אותך גם

אבחון ותיקון בעיות אתחול המחשב
בעלי מקצוע
אבחון ותיקון בעיות אתחול המחשב

אתחול המחשב (רי-סטארט) היא פעולה שכיחה שניתן לבצע בכל מחשב ואף במכשירים אלקטרוניים נוספים, כמו טלפונים ניידים למשל. מדובר בפעולה שימושית במיוחד שניתן לבצע בקלות

קרא עוד »
הדברת חולדות ירוקות
בעלי מקצוע
הדברת חולדות ירוקה

מזג האוויר הישראלי הוא כר פורה להופעה של מזיקים ומכרסמים שונים. אחת החיות הכי נפוצות שחודרות אל הבתים שלנו באופן בלתי רצוי זו החולדה. החולדה

קרא עוד »
דִירָה
בעלי מקצוע
מיהו מומחה פינוי דירה?

  בעולם המהיר של היום, שבו חיים עירוניים הם הנורמה, מגורים בדירות הפכו פופולריים יותר ויותר כך גם האחריות להבטיח את שלומם וביטחונם של דיירי

קרא עוד »
מהנדס אזרחי
בעלי מקצוע
מתי תזדקקו למהנדס אזרחי?

לאחרונה אנו שומעים על מהנדסים אזרחיים מכל כיוון. מקצוע מבוקש זה הובילה להתעניינות רבה בקרב אזרחים. בחרנו שלא להישאר אדישים לעניין, ויצאנו לבדוק מיהו מהנדס

קרא עוד »