לוגו אתר
חיפוש

 5 שלבים להחלפת המנעול

אין על מרפי, אתם לא חושבים? הרי תמיד ביום שאתם הכי ממהרים והכי צריכים להיכנס הביתה ופשוט להתקלח ולהחליף בגדים המפתח יעשה צרות והדלת תסרב להיפתח. כדי להימנע ממצבים כאלה אנחנו מציעים לכם לא לדחות את הקץ. ברגע שהמפתח מתחיל להראות סימני קושי זה בדיוק הזמן להחליף צילינדר בדלת. כמה עולה להחליף צילינדר? מי עושה את זה ובאילו עוד מצבים כדאי להחליף צילינדר? הכל במדריך שלפניכם. 

מההתחלה – מה זה צילינדר?

הצילינדר הוא המנגנון בדלת שאליו נכנס המפתח. כאשר המפתח נכנס לצילינדר ומסתובב הוא גורם להפעלה של גלגלי השיניים בתוך הבריחים שמקורם במנגנון של הדלת. הצילינדר בנוי מחריצים שמתאימים בדיוק לפינים שיש על גבי המפתח. יש הרבה סוגי צילינדרים, והם פועלים פחות או יותר באותו האופן, ההבדל היחיד ביניהם הוא רמת האבטחה שהם מספקים ולפי זה נקבע גם המחיר שלהם. רגע לפני שאתם מבצעים מהלך של החלפת מנעול לדלת, אנחנו מציעים לכם לקרוא עד הסוף!

מההתחלה – מה זה צילינדר?

מתי יש צורך בהחלפת הצילינדר?

המפתח לא נכנס – מנעולן ברחובות סיפר לנו כי הרבה פעמים המפתח יכול להתמלא באבק, לכלוך או חול וכאשר מכניסים אותו לצילינדר הם עובדים אליו וגורמים לסתימת החריצים ממנו הוא מורכב. שימון הצילינדר יכול להועיל אך אם זו בעיה שכיחה שחוזרת על עצמה אתם צריכים להחליף את הצילינדר.

אם המפתח נשבר בתוך הצילינדר – בטעות נשבר המפתח בצילינדר אין לכם ברירה אלא להחליף אותו. תסמכו עלינו, אין משם דרך חזרה.

כשנכנסים לדירה חדשה – בין אם רכשתם דירה יד 2 ובין אם הדירה חדשה מקבלן אנחנו ממליצים לכם מעומק הלב להחליף את הצילינדר לפני שאתם נכנסים לדירה. גם אם אומרים לכם שאלו כל המפתחות ושאין לכם מה לדאוג, תמיד טוב להיות בטוחים.

כשמישהו מדיירי הבית מאבד מפתח – במקרה הזה זה ממש תלוי בכם וברמת הזהירות שלכם. אם אתם רוצים להיות בטוחים, אם המפתח נאבד בדרך שאתם לא בטוחים לגמרי איך, איפה ולמה: להחליף צילינדר בהחלט יכול לפתור לכם את רוב הבעיות.

** חשוב לציין: אין טעם להחליף צילינדר. אם יש איתו בעיה – שווה להחליף אותו לחדש. הסיבה היא שצילינדרים בנויים בצורה כזאת שכשר פותחים אותם על מנת לבדוק מה התקלה או לתקן וסוגרים אותם בחזרה רמת האמינות שלהם נפגעת משמעותית והדלת הופכת קלה יותר לפריצה. ולמרות התיקון, רוב הפעמים הוא יתפקד כמעין פלסטר זמני והתקלה תחזור. זה רק עניין של זמן.

 

כל המידע במאמר הבא

האמת שהחלפת צילינדר היא לא פיזיקה גרעינית, וסביר להניח שאם יש לכם ידיים טובות אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם. הסכנה נמצאת רק באפשרות שבה אין לכם ניסיון כלל ובטעות תפרקו את המנגנון של הדלת ולאחר מכן התיקון יעלה הרבה יותר מרק החלפה של צילינדר.

צירפנו לכם כאן סרטון הדרכה להחלפת צילינדר בעצמכם! בהצלחה!

לשנות את המנעול

אולי יעניין אותך גם

סלסלת פיקניק מלאה בטוב
כללי
5 מתנות בעיצוב אישי לפסח

חג פסח מגיע ואנחנו מתכוננים לקראת זה. שזה יהיה לעשות את הניקיון לבית, ללכת לקניות בסופרמרקט או להבין איפה אנחנו עוברים כל ארוחה – זה

קרא עוד »
בית חכם
כללי
בית חכם – מה זה אומר?

הבית החכם הפך להיות סטנדרט בסיסי בבתי אב רבים, אך יש מי שטרם הכירו בעניין המתקדם מקרוב. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בנושא ולהציג את

קרא עוד »