לוגו אתר
Search

4 כלי עבודה שחובה להחזיק בכל בית

כל אחד מכיר את הרגע הזה שבו מתגלה תקלה כלשהי בבית.

זה הרגע שבו צריך לשלוף את ארגז כלי העבודה ולהוציא את כלי העבודה שמתאימים לטיפול בתקלה הנוכחית.

אם טרם יצא לכם לתקן תקלות בסיסיות בבית, כדאי שתדעו שיש 4 כלי עבודה שחובה שיהיו לכם בארגז כלי העבודה שלכם.

רוצים לדעת מהם הכלים האלו? תקראו את השורות הבאות ותגלו.

 

  1. פטיש

כל הנדימן יגיד לכם שפטיש הוא כלי מספר 1 שחייב להחזיק בכל בית. עם הפטיש ניתן לדפוק מסמרים בקיר שמאפשרים בסופו של דבר לתלות עליהם תמונות, מראות, שטיחי קיר וכו'. יש מגוון רחב של פטישים בגדלים, משקלים ואורכים שונים. ההמלצה של המומחים בתחום היא לבחור בפטיש בעל גודל ומשקל בינוני לשימוש ביתי, מכיוון שעם פטיש שכזה ניתן לבצע את רוב עבודות הבית בקלות (אתם הרי לא רוצים להחזיק פטיש כבד מאוד רק בשביל לדפוק מסמר קטן, צריך שיהיו פרופורציות).

 

  1. פלייר

טיפול בבורג רופף בניסיון להחזירו למקום ללא שימוש בפלייר יכול להיות מתסכל ביותר. כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב שכזה, אתם צריכים שיהיה לכם פלייר בבית. הפלייר ישמש אתכם למגוון של פעולות שונות. הפעולה הבסיסית של הפלייר היא אפשרות לאחוז באלמנטים שונים (בדרך כלל מדובר באלמנטים קטנים שקשה לאחוז אותם באמצעות האצבעות). להלן כמה מצבים שאתם צריכים עבורם פלייר:

  • אחיזת אום
  • פתיחה של ברז
  • הרמה של רשת גריל חמה וכו'

שימו לב, בעת קנייה של פלייר מומלץ לקנות שלושה סוגים: רגיל, אף ופטנט. כך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם את הפלייר המתאים לכל שימוש.

 

  1. מברג

מברג משמש לחיזוק או לפתיחה של ברגים. זהו הכלי השימוש ביותר מבין כל כלי העבודה. ניתן למצוא אותו בסוגים שונים, כאשר כל סוג מתאים לפעולה מסוימת. ההמלצה היא להחזיק סט שלם של מברגים שכוללים את הסוגים הבאים:

  • מברג מינוס (כלומר, מברג שטוח)
  • מברג צלב
  • מפתחות אלן

ניתן ועדיף לקנות מראש מברג עם ראש מתחלף, כך ניתן להחליף בקלות לראש המתאים לשימוש בכל פעם מחדש.

 

  1. מסור

לפעמים עולה הצורך לחתוך חומר עבה. מדובר בחומר שלא ניתן לחתוך אותו באמצעות סכין יפנית או כלי אחר, אלא רק על די מסור. מדובר ברוב המקרים בחומרים חזקים במיוחד, כמו פלסטיק, עץ, מתכת ועוד. גם כאן ישנם סוגים שונים של מסורים וגדלים שונים, כך שחשוב שתבדקו מראש מהם החומרים הדרושים לניסור ואיזה מסור מתאים לחומרים הללו.

 

לסיכום

כעת אתם יודעים שפטיש, פלייר, מברג ומסור הם 4 כלי העבודה שחובה להחזיק בכל בית, כך שזה הזמן שלכם לצאת לחנות הכל-בו הקרובה לביתכם, להציג את הרשימה הנוכחית בפני המוכר ולרכוש את כל הכלים שחסרים לכם.

כלי עבודה

 

אולי יעניין אותך גם